Strona główna » Lechia Tomaszów Mazowiecki – jedyna drużyna na poziomie centralnym z kompletem punktów!

Lechia Tomaszów Mazowiecki – jedyna drużyna na poziomie centralnym z kompletem punktów!

0

Zespół z województwa Łódzkiego od początku sezonu trzyma niesamowitą formę i zdobywa komplet punktów w każdym swoim ligowym meczu. Czyżby szykowała się ciekawa walka o awans w I grupie?

Lechia Tomaszów Mazowiecki w III lidze występuje nieprzerwanie od sezonu 2012/2013. Drużyna niezwykle doświadczona, która prawie zawsze kończyła sezon w górnej części tabeli.
Każdy kibic z Tomaszowa pamięta sezon 2017/2018, kiedy to do ostatniej kolejki Lechia walczyła o awans z Widzewem Łódź – to była w ostatnich latach najlepsza okazja do tego, aby znaleźć się w II lidze, niestety nie wykorzystana. Lekki kryzys tomaszowianie złapali w sezonie 2019/2020, bowiem zajęli 14 pozycję w ligowej tabeli, sezon później znaleźli się w grupie spadkowej III ligi grupy I i do ostatniego meczu walczyli o utrzymanie.

Obecny trener – Mateusz Milczarek znajduje się na tym stanowisku od 30 czerwca 2022 roku, wcześniej pracował w klubie jako asystent trenera. Z Lechią Tomaszów Mazowiecki osiągnął rzecz, która kibicom chyba się nawet nie śniła, czyli komplet punktów po 6 meczach.

Tomaszowianie rozpoczęli ten sezon od wygranej w Grodzisku Mazowieckim z kandydatem do awansu, czyli Pogonią 1:0. Później w domowym meczu wygrali z rezerwami Legii Warszawa 4:2, trzeci mecz to zwycięstwo 2:1 z ŁKS Łomża – kolejne zwycięskie spotkania to z Pelikanem Łowicz 1:0, Victorią Sulejówek 3:2 i Bronią Radom 4:0. Zespół może liczyć na wsparcie swoich kibiców na swoim stadionie jak i na wyjeździe, co zapewne motywuje drużynę do osiągania właśnie takich wyników. Tym samym Lechia Tomaszów Mazowiecki to jedyny zespół na poziomie centralnym, który ma komplet punktów.

Najbliższy mecz lider rozegra na wyjeździe z Wartą Sieradz – w sobotę o godzinie 17:00.


About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *