Strona główna » Niepokonany Świt kontra mocna Vineta. Mecz na szczycie II grupy [ZAPOWIEDŹ]

Niepokonany Świt kontra mocna Vineta. Mecz na szczycie II grupy [ZAPOWIEDŹ]

0

Równo o 13:00 wybrzmi pierwszy gwizdek sędziego w meczu 3 ligi grupy II pomiędzy Świtem Skolwin a Vinetą Wolin. Starcie lidera z trzecią drużyną tabeli można określić mianem hitu kolejki.

Świt Skolwin zaskakuje, to nie ulega wątpliwości. Są jedną z dwóch niepokonanych drużyn na szczeblu centralnym w tym sezonie. Znajdują się na fotelu lidera II grupy i najprawdopodobniej wywalczą mistrzostwo jesieni. Na to złożyło się 15 meczów – 12 zwycięstw i tylko 3 remisy. Łącznie Świt uzbierał już 39 punktów. Ostatnie mecze Świtowców to bardzo ważne zwycięstwo 1:0 z Zawiszą Bydgoszcz, triumf nad Błękitnymi Stargard 3:0 i bezbramkowy remis ze Stolemem Gniewino. Zwycięstwo więc nad Vinetą da im tytuł mistrza jesieni. Ale to nie będzie takie łatwe, bo Vineta również ma coś do udowodnienia.

Vineta Wolin… sezon temu prawie spadła z 3 Ligi, a teraz znajduje się na najniższym stopniu podium tuż za Elaną Toruń. Kto by pomyślał, że Vineta na jesień zajdzie tak wysoko. Pamiętajmy jednak, że to dopiero runda jesienna i zachwycanie się dorobkiem punktowym czy miejscem w tabeli może być nieraz bardzo złudne. Przykładem jest Wisła Płock z zeszłego sezonu Ekstraklasy. Ale nie o Ekstraklasie piszemy, tylko
o najlepszej lidze świata! Vineta zdobyła do tej pory 27 punktów, złożyło się na to 8 zwycięstw, 3 remisy
i 4 porażki. Ostatnio Vineta jest w nienajlepszej formie, bowiem nie wygrała od 4 meczów. Ostatnio poniosła porażkę z Polonią Środa Wielkopolska 2:3, porażkę z Sokołem Kleczew 1:2 i uratowała remis
w 89′ minucie z Zawiszą Bydgoszcz 2:2. Apetyty są wielkie, ale faworytem jest niepokonany Świt. Czy Vineta sprawi niespodziankę?

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *