Strona główna » Niedzielne Derby Szczecina. Kto faworytem?

Derby Szczecina nie należą do najbardziej prestiżowych, ale oba kluby mają wysokie aspiracje.

Świt od wielu lat marzy o awansie do II ligi, ale jeszcze mu się to nie udało. Czasem brakowało nie dużo, czasem trochę więcej, ale Świt ma na tyle wyrobioną markę w grupie II, że w większości meczów jest stawiany w roli faworyta. W tym sezonie drużyna Piotra Klepczarka spisuje się świetnie. W 9 meczach zgromadziła 23 punkty i w chwili obecnej jest liderem. Dużym handicapem może być gra na własnym stadionie, gdyż ekipa z osiedla Skolwin często swoje mecze gra w piątki w godzinach pracy, co drużynom przyjezdnym mocno utrudnia walkę o korzystny wynik.

Przeszkodą w walce o awans może być brak odpowiedniej infrastruktury. Fot. Świt Skolwin

Pogoń II w przerwie letniej przeszła rewolucję kadrową, a właściwie zmianę pokoleniową. Po wielu latach spędzonych w Szczecinie klub opuścił trener Paweł Ozga, który przeniósł się do Kalisza, a zastąpił go równie dobrze znany w środowisku Paweł Cretti. Kadra zespołu jest obecnie dużo młodsza niż ta zeszłoroczna, która walczyła o awans. Dominują w niej chłopcy, którzy przeszli z juniora starszego. Właściwie jedynymi doświadczonymi zawodnikami są Stanisław Wawrzynowicz i Adam Frączczak, który spisuje się świetnie. Reszta dopiero uczy się seniorskiej piłki, więc wątpliwe jest żeby Portowcy włączyli się do walki o awans. Nie zmienia to faktu, że to wciąż groźna drużyna.

Faworytem niedzielnych derbów są z pewnością będący na fali gospodarze, ale jak mawia powiedzenie – derby rządzą się swoimi prawami. Liczymy na dobre widowisko!

fot. Michał Bojnowski

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *