Strona główna » Sold out w Białej Podlaskiej. Czy Wieczysta powinna się obawiać Podlasia?

Sold out w Białej Podlaskiej. Czy Wieczysta powinna się obawiać Podlasia?

0

Wieczorne mecze przy jupiterach i komplet publiczności? To już powoli staje się tradycją na stadionie w Białej Podlaskiej.

Tym razem Podlasie zmierzy się z nie byle kim, bo Wieczystą Kraków. Faworytem tego spotkania będą z pewnością goście, ale żółto-czarni powinni nastawić się na ciężki bój.

Tym bardziej, że Podlasie w przeszłości już w dwukrotnie napsuło krwi Wieczystej. W 2. kolejce ubiegłego sezonu biało-zieloni zremisowali z Wieczystą 1:1. Fenomenalnego gola strzelił wtedy młody Dawid Nojszewski, a punkt dla swojej drużyny uratował Michał Mak. W meczu rewanżowym wydawało się, że gospodarze przy Chałupnika nie będą mieć już takich kłopotów, ale nic z tych rzeczy. Wynik spotkania otworzył już 2. minucie Wiktor Niewiarowski, który dziś gra w GKS-ie Tychy. Później do głosu doszła Wieczysta, która w drugiej połowie strzeliła trzygole, ale grające w osłabieniu Podlasie potrafiło jeszcze zdobyć drugą bramkę za sprawą młodziutkiego Adriana Wnuka.

Czy w jutrzejszym spotkaniu można spodziewać się podobnych emocji? W letnim okienku transferowym doszło do sporej rewolucji kadrowej zarówno u jednych i drugich. W Podlasiu zamieniono przede wszystkim młodzieżowców na młodzieżowców, a w Wieczystej oprócz graczy z nazwiskiem dołączyło kilku młodych i perspektywicznych zawodników. Na razie nie odgrywają oni kluczowych ról.

Podlasie sezon zaczęło od dwóch zwycięstw, ale potem nieco spuściło z tonu i od czterech meczów nie potrafi zwyciężyć. Warto jednak zaznaczyć, że drużyna Artura Renkowskiego straciła zaledwie 3 gole, co razem z Siarką czyni ją najlepszą defensywę w lidze. Wieczysta do tej pory strzeliła aż 20 goli choć ten wynik wyśrubowała głównie z zespołami z dołu tabeli.

Naszym zdaniem w jutrzejszym meczu nie powinno paść dużo bramek. Jeśli formacja obronna gospodarzy będzie się spisywać tak jak dotychczas, a zawodnicy ofensywni będą skuteczni to niespodzianka jest jak najbardziej możliwa.

Początek meczu o godz. 19:57. Bilety wyprzedane.

fot. Podlasie Biała Podlaska

Tyle osób zasiądzie na trybunach.

1200

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *