Strona główna » Zapowiedź meczu Pogoń Grodzisk Maz. – GKS Bełchatów

Zapowiedź meczu Pogoń Grodzisk Maz. – GKS Bełchatów

0

Prawdziwy hit czeka nas w I grupie 3 ligi, bowiem Pogoń Grodzisk Mazowiecki zagra z GKS Bełchatów. Początek spotkania o 15:00!

Każdy, kto śledzi 3 ligę i zobaczy nazwy tych drużyn wie, jaki mają cel na ten sezon – awans. Dlatego też spotkanie to okrzyknięte jest hitem kolejki – zgadzamy się z tym w 100%.
Pogoń Grodzisk Mazowiecki to drużyna, która jeszcze w sezonie 2021/2022 występowała w II lidze. Zajęła w niej 16. miejsce i spadła do III ligi, w której występuje do dziś.
Po 7. kolejkach znajduje się na 3. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 13 punktów – do lidera Lechii Tomaszów Mazowiecki brakuje jej 5 oczek. Pogoń ostatnio rozgromiła Legionovię Legionowo 6:2, więc jest w niesamowitym gazie. Ciężko wskazać, czy jest faworytem, ale z pewnością nie jest drużyną, która miałaby ten mecz przegrać. Zespół z województwa mazowieckiego w tym sezonie przegrał tylko raz – w pierwszym meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki, czyli wcześniej wspomnianym aktualnym liderem 0:1. Cztery razy wygrał i raz zremisował. Pogoń ma najmniejszą liczbę straconych bramek – tylko 4.

GKS Bełchatów z pewnością celuje w awans, bo taka drużyna powinna znajdować się w wyższych klasach rozgrywkowych. Grał przecież w najwyższej lidze w Polsce, ale sprawy się pokomplikowały i jest tutaj, gdzie jest, czyli w 3 lidze na miejscu wicelidera. Do lidera ma jedynie punkt straty. Przed meczem z Pogonią GKS miał świetną szansę na wskoczenie na najwyższe miejsce podium, bowiem Lechia przegrała z Wartą Sieradz 1:3, ale nie wykorzystali tego bełchatowianie remisując z Unią Skierniewice.
GKS to beniaminek, w IV lidze wylądował po ogromnych problemach finansowych, w sezonie 2021/2022 grał w II lidze razem z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Zespół z województwa łódzkiego jest niepokonany, 5 razy wygrał i 2 razy zremisował. Oprócz wymienionego wyżej remisu z Unią Skierniewice, ostatnio rozgromił Pilicę Białobrzegi 5:1.

Pogoń i GKS ostatnio spotkały się 12 lutego 2022 roku w meczu towarzyskim, w którym GKS wygrał 4:2. Jeśli chodzi o mecze o punkty to ostatni mecz miał miejsce 2 października 2021 roku w II lidze, padł wtedy bezbramkowy remis. Później, 16 kwietnia 2022 roku w rewanżu Pogoń wygrała walkowerem, bowiem GKS już wtedy ogłosił wycofanie drużyny z rozgrywek II ligi.
Mamy nadzieję, że będzie to emocjonujące spotkanie, godne walki o „6 punktów”!

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *